"Enter"a basıp içeriğe geçin

Korona Günlükleri (1) İptallerle dolu bir gün…

Bugün farklı bir gündü. Yarın Türkiye’de yaptığımız ilk küresel iklim grevinin yıldönümü için International School’da tüm lise öğrencileri için hazırlanmış Kariyer Günleri için açılış konuşması yapacak ve sonrasında lise öğrencileri ile greve çıkacaktık. Hazırlandım, heyecanlandım. Ama bugün iptal edildi çünkü yarın yapılacak etkinlik tamamen iptal edildi.

Sebep: Covid19. Namı diğer Korona Virüsü…

Çin’de başladıktan kısa bir süre sonra İtalya’da başladı. Bugün Amerika’da da 5 ölüm haberi var. “Ölüm haberleri” var. Herkes hasta olabilirmiş. O yüzden herşey iptal ediliyor. Dün de Zorlu’da yapılması planlanan ve benim yine heyecanla hazırladığım, konuşmacılarından biri olacağım TEDx Bahçeşehir de iptal edildi. Bir de annem eve geldi ve bundan böyle süresi belirsiz işe gitmeyeceğini söyledi. Biraz fazla değil mi bu? Yani her şey değişiyor sanki. Haberlerde Covid19dan bahsediliyor. Annem ve babam da hep bunu konuşuyor. Evde temizlik alarmı verilmiş gibi. Maske bulamıyorlarmış bizimkiler.

Annem yarın okula gitmeyeceğimi söyledi. Okullar da haftaya tatil oluyor. Bahar Tatilini öne çekmişler. Yaşasın tatil diyeceğim ama sanki korkutucu bir durum var.

Tam da 3 Nisan’da yapacağımız 5. Küresel İklim Grevimizi planlıyorduk… Gerçi hala planlıyoruz. Durmak yok, dijital greve geçiyoruz. Yarın ilk dijital grevimi yapıcam. Sosyal mesafeyi 1,8 metre ile koruyabileceğimizi söylüyorlar. Yani bundan sonra bayağı mesafeli olucaz 🙁

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir