"Enter"a basıp içeriğe geçin

SMILE (Summer Meeting In Lausanne Europe) Gün 5

Bütün hafta konuşulan kararlar, hedefler ve stratejileri onaylama vakti gelmişti sabah. Tek tek kararlar okunarak, onaylandı.
Sonra bahçede pankart atölyesine geçildi. Ben de konuşma yapacaklarla, ayrı bir bölüme geçip son kez üzerinden geçtik konuşmalarımızın.

Sabah daha önce çekimlerini yaptığımız SMILE kampanyası yayınlandı. Ben de “Neden grev yapmak yerine okula gitmiyorsun” konulu görselde yer aldım. Aşağıda kampanya yüzlerinin tamamını görebilirsiniz.
Ve Lozan Garı’nın önünde greve başladık. Yürüyüş uzun ve hava çok sıcaktı. Bütün şehir fotoğraflarımızı, videolarımızı çekip bize katıldı yol boyunca.
Bütün hafta artık ağzımızdan düşürmediğimiz sloganları yol boyu bağıra bağıra parka doğru yürüdük. Ve yolun sonunda bir sahne vardı. Bizi hemen sahneye aldılar ve konuşmalarımızı yaptık. Ben patronları “Taş da yağsa çalışacaksınız” diyen, 13 yaşında Antalya’daki kasırgada hayatını kaybeden sezonluk işçi Berivan’ı anlattım.
Konuşmalar sonrasında müzik, futbol, yüzme ve bol eğlence. Enerjilerimiz o kadar yüksekti ki; son gece olmasını kimse istemiyordu. Neyse ki; gök gürültüsü ve yağmur ile kapanışı yaptık… (Keşke hayat aynı düşünceleri paylaştığın insanlarla geçse hep)

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir