"Enter"a basıp içeriğe geçin

Z Kuşağının Grevine 6 Gün Var

Greta Thunberg kuşağının grevine 6 gün var Atlas Sarrafoğlu İklim değişikliğine karşı mücadele başlatan 16 yaşındaki İsveçli Greta Thunberg önderliğinde 15 Mart Cuma günü tüm dünyada iklim için okul grevi gerçekleştirilecek. Z kuşağının başını çektiği okul grevi için dünya çapında Türkiye’nin de yer aldığı en az 84 ülkede 1077 farklı eylem planı var. FridaysForFuture (Gelecek İçin Cuma Günleri) hareketi hazırladıkları açık mektupta “Hoşlanın ya da hoşlanmayın, biz insanlığın kaderini değiştireceğiz” diyor.

Atlas, Bebek’te Eylem takviminde Türkiye’de İstanbul’da Bebek Parkı ve Karaköy’deki Saint Benoit Lisesi önünde olmak üzere iki ayrı yerde iklim için okul grevi ola cak. İzmir’de iki ayrı noktada, Çıralı’da da bir noktada eylem görülüyor. İklim için okul grevine Bebek Parkı’nda katılacak 11 yaşındaki Atlas Sarrafoğlu’nun Facebook’tan yaptığı çağrı özetle şöyle:

“Büyüklerin yetemediği yerde geleceğimizi korumak adına bizlerin harekete geçmesi gerektiğine inanıyorum. Bu sebepten dolayı senin de desteğin ile 15 Mart Cuma günü global olarak yapılacak FRIDAYS FOR FUTURE hareketine dahil olarak sesimizi duyuralım.15 Mart’ta seni Bebek Parkı’nda saat 12.00’de bekleyeceğim. Gelin Greta’ya desteğimizi gösterelim. “‘Bugün’ değilse, ne zaman? ‘Biz’ değilse, kim?”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir