"Enter"a basıp içeriğe geçin

8. Dijital İklim Grevi Haftası – 1 Mayıs


#DigitalStrike
 week 8

For workers one of the biggest issues of this pandemic is wages, as many workers are getting laid off or losing their jobs. We stand with the workers and healthcare workers risking their lives on the frontlines. We stand with thew workers who do not have the privilege to socially distance themselves in order to keep their wages, and those vulnerable to the effects of all crisis.

Workers are also highly vulnerable to the climate crisis, especially those in Global South who are effected by increasing temperatures which cause increased rates of heat ilness and those who work in polluting industries such as coal mining. Many also do not have access to quality healthcare, which makes them even more vulnerable. International Workers’ Day (May 1st) is holiday honoring workers (unions) and their fight for better working conditions.

8. hafta #DijitalİklimGrevi

1 Mayıs’ta #StandWithWorkers teması ile digital grev yapıyoruz. COVID-19’a  ve iklim krizine karşı kritik bir şekilde savunmasız olan işçilerin korunmasını sağlayan yeşil ve adil bir ekonomiye #AdilGeçiş  sağlamak için hükümetlerimizin harekete geçmesi gerekiyor. İklim krizi çağında, özellikle Küresel Güney’de artan sıcaklık kaynaklı hastalıklara maruz kalan işçiler ve yine kömür madenciliği gibi kirletici endüstrilerde çalışanlar iklim krizine karşı savunmasız kalmaktadır. Temel sağlık hizmetlerine dahi erişimi olmayan emekçiler krizlere daha da savunmasız hale gelmektedir. İşçilerin daha adil çalışma koşulları için mücadele ettikleri 1 Mayıs bizler için aynı zamanda iklim ve Covid-19 krizine karşı işçilerle dayanışma günüdür. Sizler de adil geçişteki mücadelelerine  #İşçilereDestek olmak için bu Cuma bize katılın. İşçilerin bu salgında en büyük sorunu hayatta kalmak için tehlikeli şartlarda çalışmak zorunda olmalarıdır. Aynı zamanda birçok işçi işten çıkarılmaktadır. İşçiler ve sağlık çalışanları hayatları pahasına ön sahaflarda mücadele ederken bizler de; geçimlerini sağlamak için sağlıksız koşullarda çalışan ve krizlerin tüm etkilerine karşı savunmasız olan işçilerin yanındayız.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir