"Enter"a basıp içeriğe geçin

6. Dijital İklim Grevim


#ClimateStrikeOnline
 week 6 #DigitalStrike

Our learning needs to reflect the severity of the climate crisis.
We demand reform to the education system

Last year Rüya Aygünes and I had the chance to call the minister of education about our demand to integrate climate crisis in the education curriculum. He said he was looking into it. We are still waiting for a response from him.
It’s not good enough that sustainability is restricted to a few subjects and that most of our teachers and lecturers don’t know enough about it. Our education system must teach the truth and prepare us for the future because we are the future.
Together we’ll shape the future.

Dijital grevimde 6. Hafta

Aldığımız eğitim, iklim krizinin şiddetini yansıtmalıdır.
Eğitim sisteminde reform talep ediyoruz.

Geçtiğimiz sene Rüya Aygüneş ile birlikte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin telefonundan arayıp iklim konularının müfredata eklenmesi talebimizi daha önce gönderdiğimiz bir mektup sonrası yinelemiştik. Kendisi konu ile ilgilendiğini söylemişti. Kendisinden bu konuda hala cevap bekliyoruz. @ziyaselcukprofdr

Sürdürülebilirliğin birkaç konu ile sınırlı olması ve öğretmenlerimizin ve öğretim görevlilerinin çoğunun bu konuda yeterince bilgi sahibi olmaması yeterli değildir. Eğitim sistemimiz gerçeği öğretmeli ve bizi geleceğe hazırlamalıdır çünkü biz geleceğiz.

Geleceği birlikte şekillendireceğiz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir